Арахамія: ми хочемо зробити власне НАТО

Для нас важливо, щоб найбільші та найефективніші країни НАТО надавали підтримку в разі агресії.

Туреччина дуже важлива для нас, це найбільша армія НАТО в Європі. Важливі також США і Великобританія.

Зараз тривають дуже активні консультації. Вже офіційно оприлюднено, що три держави-члени НАТО готові надавати гарантії саме в тому форматі, як я розповів.

Це фактично 5 стаття НАТО, але з більш жорстким механізмом активації – протягом 72 годин вони повинні провести консультації і надавати допомогу.

Звичайно, для нас дуже важливо мати гарантії США і Великобританії.

Я думаю, що ймовірність приєднання США велика, тому що пан Блінкен позавчора заявив, що вони не проти розглядати механізми гарантій безпеки, але вони хочуть більш детально ознайомитися, зважити всі ризики і т.д. у мене таке відчуття, що США і Британія разом приєднаються одними з останніх, коли вони побачать, що всі вже не заперечують.

Однак у нас є мінімальний пакет країн-гарантів і без них ми просто не будемо рухатися.

Якщо буде підписаний такий договір про гарантії безпеки для нас, коли ми будемо розуміти, що Україна максимально захищена, тоді наступним завданням буде внесення змін до Конституції України щодо позаблокового нейтрального статусу.

Для того щоб це зробити, ми хочемо провести референдум. Тобто, це вирішуватиме український народ, а не українські політики.

Це дуже важливо для нас, і ми спочатку на цьому наполягали. Російська сторона дуже активно протидіяла цій нормі, але згодом вони погодилися з тим, що це єдиний вихід із ситуації.

Західний POST
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Останні новини

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв’язку з нападом Росії на Україну

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв'язку з нападом Росії на УкраїнуМіжнародна конференція Союзу європейських національних меншин (FUEN)...

Ходити або стати безпорадною в часи війни: ціна здоров’я 200 тисяч гривень

80-тирічна киянка Валентина Олексіївна Горшеніна втратила можливість ходити через відсутність коштів на операцію. Жінка потребує екстреного протезування, бо має...

Ціни у тимчасово окупованому Маріуполі зрівнялися з цінами в Монако

Так, миючий засіб Fairy "ніжні руки" коштує 108 грн (у Києві – 60 грн), шампунь Shauma коштує у...

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує майбутнє вусатому таргану

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує не райдужне майбутнє вусатому таргану Президент РФ Володимир Путін може вбити білоруського президента Олександра...