Війна росії проти України стала найважливішою темою дебатів Макрона та Ле Пен. Обидва політики мають довгу історію взаємовідносин з Кремлем.
Незадовго до початку російського вторгнення Макрон був одним із небагатьох західних політиків, які відвідали Москву з візитом.
Після 24 лютого, коли російські війська увійшли до України, Макрон різко засудив дії Росії і підтримав жорсткі дії Заходу у відповідь, зокрема постачання Києву зброї та економічні санкції.
Водночас він продовжив вести з президентом Володимиром Путіним багатогодинні телефонні переговори.
На них, згідно з французькими джерелами, російський лідер довго розповідав йому про своє бачення історії виникнення росії та України. У багатьох навіть склалося враження, що Макрон виконує роль психолога. І так би мовити, вимірює середню температуру по палаті. А після таких розмов звітує світовим лідерам: мовляв, стан пацієнта поки задовільний.
Ле Пен же довго вважали однією із головних європейських союзників Путіна. Перед виборами 2017 року вона говорила, що не вірить у незаконність анексії Росією Криму, стверджуючи, що був референдум, і жителі Криму хотіли приєднатися до Росії.
Отже, що для України означатиме перемога Макрона?
У певній мірі, це перемога і для воюючої України, яка зможе розраховувати на підтримку Франції і надалі!