Європі можуть загрожувати соціальні заворушення через подорожчання життя на фоні війни в Україні

У The Times вийшов матеріал, під назвою «Хтось скаже Європі, що епоха дешевого життя закінчилася?»

Автор матеріалу Бруно Уотерфілд окреслив похмурі перспективи для Європи – «ціни зростають по всьому континенту, і уряди побоюються, що це буде необоротним. Ніхто не наважується сказати це публічно».

Автор звертає увагу, що «конфлікт в Україні посилює і так різко зростаючі рахунки за електроенергію», і що «інфляція миттєво знищує доходи тих, кому пощастило отримати підвищення заробітної плати».

Конфлікт в Україні та відмова від російського імпорту палива разом із переходом Європи на безвуглецеву енергію «підсилили шалене зростання цін» і завдали «подвійного удару». Тепер річна інфляція в ЄС становить понад 7%, а 44-відсоткове збільшення витрат на електроенергію також призводить до зростання цін на продовольство:

«У країнах ЄС вартість м’якої пшениці зросла на 64,6% із березня минулого року, а ціна на ріпак зросла на 77,8%. Наразі відчувається нестача соняшникової олії, 73% світового експорту якої припадає на Росію та Україну».

Автор навів заяву віце-президента комісії, відповідальної за енергетичну політику ЄС, Дідеріка Самса про те, що нам потрібно платити більше за енергію, а також за їжу. Дві основні потреби в житті – продовольство та енергія – ми заплатили замало за останні 40 років», зазначивши, що воно «розглядається у багатьох національних столицях як політичний динаміт»

«Навесні і в Італії, і в Іспанії вразили протести проти підвищення цін на паливо та енергоносії, а на президентських виборах у Франції цими вихідними домінувало питання про вартість життя. Щоб скоротити витрати, ЄС минулого тижня попросив людей скоротити їхнє особисте споживання енергії.

Європейців попросили зробити свій внесок у скорочення енергетичних доходів Кремля, менше їздити, відключати кондиціонер та працювати з дому три дні на тиждень. Самс визнав, що соціальні заворушення, ймовірно, є неминучими, оскільки дуже мало політичного простору, щоб пом’якшити удар високих витрат на проживання», – розмірковує автор.

Західний POST
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Останні новини

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв’язку з нападом Росії на Україну

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв'язку з нападом Росії на УкраїнуМіжнародна конференція Союзу європейських національних меншин (FUEN)...

Ходити або стати безпорадною в часи війни: ціна здоров’я 200 тисяч гривень

80-тирічна киянка Валентина Олексіївна Горшеніна втратила можливість ходити через відсутність коштів на операцію. Жінка потребує екстреного протезування, бо має...

Ціни у тимчасово окупованому Маріуполі зрівнялися з цінами в Монако

Так, миючий засіб Fairy "ніжні руки" коштує 108 грн (у Києві – 60 грн), шампунь Shauma коштує у...

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує майбутнє вусатому таргану

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує не райдужне майбутнє вусатому таргану Президент РФ Володимир Путін може вбити білоруського президента Олександра...