Чи варто українцям запастися сіллю: роз’яснення експертів

У квітні через постійні російські обстріли міста Соледар на Донеччині зупинилося ДП «Артемсіль» – найбільний виробник солі в Європі.

Вже зараз солі від цього виробника немає у сусідньому Бахмуті що на Донеччині. Її дефіцит помітили і в інших куточках України.

«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий.

Ми ж не будемо наражати людей на небезпеку. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП «Артемсіль» вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників немає на місці»

розповів в.о. директора ДП «Артемсіль» Віктор Юрін в інтерв’ю «Вільному радіо».

За словами в.о. директора, підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. При цьому, вузлову станцію підприємства, де відвантажують готову продукцію, регулярно обстрілюють російські військові.

Запас готової продукції з ДП «Артемсіль» встигли вивезти та доставити в торговельні мережі. Та на думку очільника підприємства, тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону, адже «Артемсіль» була найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі.

Сіль експортували в такі країни:

-Угорщину;
-Польщу;

  • Грузію;
    -Молдову;
  • Азербайджан;
  • Румунію.

А от на думку Віктора Юріна, пластам кам’яної солі під землею нічого не загрожує.

«Загрожує лише тим об’єктам, які на поверхні. А те, що під землею, не зруйнується. Якщо, звісно, спеціально там щось не зробити»

каже керівник.

До речі, у селі Модричі Трускавецької громади на Львівщині планують збудувати завод з виробництва харчової солі, який вироблятиме 100 тис. тонн солі у рік.

Західний POST
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Останні новини

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв’язку з нападом Росії на Україну

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв'язку з нападом Росії на УкраїнуМіжнародна конференція Союзу європейських національних меншин (FUEN)...

Ходити або стати безпорадною в часи війни: ціна здоров’я 200 тисяч гривень

80-тирічна киянка Валентина Олексіївна Горшеніна втратила можливість ходити через відсутність коштів на операцію. Жінка потребує екстреного протезування, бо має...

Ціни у тимчасово окупованому Маріуполі зрівнялися з цінами в Монако

Так, миючий засіб Fairy "ніжні руки" коштує 108 грн (у Києві – 60 грн), шампунь Shauma коштує у...

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує майбутнє вусатому таргану

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує не райдужне майбутнє вусатому таргану Президент РФ Володимир Путін може вбити білоруського президента Олександра...