У зоні відчуження горить радіаційний ліс

Поблизу Чорнобильської АЕС в зоні відчуження пожежею охоплено 31 ділянку понад 10 тис. га лісів.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона зазначила, що внаслідок пожежі підвищується рівень радіоактивного забруднення повітря.

Денісова закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб “запобігти непоправним наслідкам не лише для України, а й для всього світу.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи”.

Уповноважена переконана, що зупинити вогонь і запобігти катастрофічним наслідкам можна лише шляхом негайної деокупації території, захопленої російськими військами.

Денісова додала, що полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони.

Наразі ні Державна інспекція ядерного регулювання, ні Державне агентство з управління зоною відчуження нової інформації про пожежі у зоні не дають.

Західний POST
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Останні новини

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв’язку з нападом Росії на Україну

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв'язку з нападом Росії на УкраїнуМіжнародна конференція Союзу європейських національних меншин (FUEN)...

Ходити або стати безпорадною в часи війни: ціна здоров’я 200 тисяч гривень

80-тирічна киянка Валентина Олексіївна Горшеніна втратила можливість ходити через відсутність коштів на операцію. Жінка потребує екстреного протезування, бо має...

Ціни у тимчасово окупованому Маріуполі зрівнялися з цінами в Монако

Так, миючий засіб Fairy "ніжні руки" коштує 108 грн (у Києві – 60 грн), шампунь Shauma коштує у...

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує майбутнє вусатому таргану

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує не райдужне майбутнє вусатому таргану Президент РФ Володимир Путін може вбити білоруського президента Олександра...