Заборонити «поливаний понеділок»: львівська Великодня традиція може зазнати змін

Жителі Львова закликають місцеву владу цьогоріч заборонити «поливаний понеділок».

Українська письменниця і журналістка Анастасія Левкова на своїй Фейсбук сторінці звернулася до керівництва міста та поліції з проханням заборонити традиційні обливання незнайомців, які на це не давали згоди.

За її словами це може призвести до конфліктів, адже переважна більшість переселенців таких звичаїв не знає. Натомість, активістка закликає робити це лише у спеціально відведених місцях із тими, хто навмисне прийшов повеселитись, бо любить цю традицію.

«Будь ласка, уникнімо цього! І пам’ятаймо, що свобода розмахувати руками закінчується там, де починається ніс іншої людини. В традиціях так само»

наголосила Анастасія Левкова.

Нагадаємо, «поливаний понеділок» – це традиційна Великодня розвага західної України. Найпоширенішим є обливання водою дівчат. За звичаєм, увечері молодики збираються коло церкви і обливають водою дівчат, демонструючи таким чином свою симпатію. Дівчина, зі свого боку, має подарувати хлопцеві крашанку. Виявлення такої уваги до дівчини часто передує весіллю.

Обливання чистою холодною водою означає очищення тіла і душі й нагадує про обряд Хрещення. Схожі традиції існують і в деяких країнах Європи – зокрема, у Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині: обливання водою себе, інших людей, а подекуди і будинків чистою джерельною водою – як символ весняного очищення.

Західний POST
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
Останні новини

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв’язку з нападом Росії на Україну

Союз європейських нацменшин ухвалив резолюцію у зв'язку з нападом Росії на УкраїнуМіжнародна конференція Союзу європейських національних меншин (FUEN)...

Ходити або стати безпорадною в часи війни: ціна здоров’я 200 тисяч гривень

80-тирічна киянка Валентина Олексіївна Горшеніна втратила можливість ходити через відсутність коштів на операцію. Жінка потребує екстреного протезування, бо має...

Ціни у тимчасово окупованому Маріуполі зрівнялися з цінами в Монако

Так, миючий засіб Fairy "ніжні руки" коштує 108 грн (у Києві – 60 грн), шампунь Shauma коштує у...

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує майбутнє вусатому таргану

Скільки лишилося Лукашенку: експерт прогнозує не райдужне майбутнє вусатому таргану Президент РФ Володимир Путін може вбити білоруського президента Олександра...